• https://www.facebook.com/universium.com.tr/
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=https://wa.me/905558042871
  • https://www.instagram.com/universiumbg/
  • https://www.youtube.com/channel/UCrSnHuG647MiQYKxZyTds_w
YURTDIŞINDA ECZACILIK OKUMAK

Kaliteli bir eğitim ve beraberinde hesaplı eğitim ve yaşam maliyetleri açısından değerlendirecek olursak yurtdışında eczacılık okumak isteyen öğrenciler açısından St.Kliment Ohridski Sofia University açık ara öne geçer.  Sofia University 1888 yılında kurulmuş, özellikle sağlık ve insani bilimler alanlarında eğitim veren bir devlet üniversitesidir.

Giriş Şartları

Yurtdışında eczacılık okumak için her ülkenin ve üniversitenin farklı şartları vardır. Bulgaristan’da eczacılık bölümüne yerleşebilmeniz için mezun olduğunuz lisedeki notlarınıza bakılmaktadır.

Sağlık bilimleri bölümlerinden birine yerleşmek ve özellikle de yurtdışında eczacılık okumak isteyen öğrencilerin lise eğitim hayatlarında biyoloji ve kimya derslerine yüksek ilgilerinin olması ve bu doğrultuda ders notlarının yüksek olması beklenir.

Eğitim Dili ve Süresi

Eğitim dili İngilizce ve eğitim süresi hazırlık eğitimi hariç 5 akademik yıldır. Bütün öğrenciler yüksek lisans derecesi ile Yüksek Eczacı ünvanı ile mezun olurlar. Yurtdışında eczacılık okumak isteyen öğrenciler ilk yıl İngilizce hazırlık eğitimlerini başarıyla tamamladıktan sonra lisans eğitimlerine başlayabilirler. Sağlık bilimleri bölümlerinin hazırlık eğitimi içeriği İngilizce dilinde biyoloji ve kimya derslerinden oluşur. Öğrenciler 9-10 kişilik sınıflarda 4+4=8 aylık iki dönemden oluşan eğitimi alırlar.

Eğitim Ücreti ve Ödeme

İlk yıl İngilizce hazırlık eğitimi ücreti 3500 Eur’dur. Lisans eğitim ücreti yıllık 6000 Eur’dur. Yurtdışında eczacılık okumak için eğitim alan öğrenciler hazırlık eğitimi dahil bütün eğitim ücretlerini dönem başlarında olmak üzere iki eşit taksitte ödeyebilirler.

Konaklama

Sofya şehrinde konaklama seçenekleri olarak hem okul yurdu hem de kiralik daire bakımından oldukça zengin alternetifler sunar. 

  
571 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın