• https://www.facebook.com/universium.com.tr/
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=https://wa.me/905558042871
  • https://www.instagram.com/universiumbg/
  • https://www.youtube.com/channel/UCrSnHuG647MiQYKxZyTds_w
Google'a Öner

VIDEO

Referanslarımız


 İsim 
 Mail 
 Konu 
 Mesaj    
 
 
 
          

Yazılan mesajlar

Ayça (05/02/2021 11:58)
Konu : Yüksek lisans
Mesaj : Merhaba ben dokuz Eylül üniversitesi özel eğitim öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bulgaristan da uzaktan eğitimle dil ve konuşma terapistliği bölümünden yüksek lisans yapmak istiyorum. Böyle bir imkanım var mı? Bunun hakkında detaylı Bilgi almak istiyorum teşekkür ederim
ALİ KORKMAZ (30/06/2011 19:10)
Konu : TEŞEKKÜRLER
Mesaj : Önce kendimi tanıtayım. Ben Ali Korkmaz. Plovdiv Tıp Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde okuyorum. Buraya gelmeden önce bazı şirketler ile irtibata geçtim ama hiç iç açıcı konusmalar olmadı, yeterli bilgi alamadım. Tam vazgeçmek üzereyken UNIVERSIUM & SORTUR ile tanıştım. Gerçekten beni eksiksiz bilgilendirdiler.Bulgaristan'a geldiğimde de çok fazla yardımda bulundular. Okul işlemleri olsun, sosyal hayat olsun çok büyük fedakarlıkta bulunarak yardımlarını esirgemediler. Kısacası fazla zorluk çekmedim.

UNIVERSIUM & SORTUR ile yola çıktığım için kendimi şanslı görüyorum. UNIVERSIUM & SORTUR doğru bir seçim, İhsan BOZKURT'a 7/24 online hizmeti için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum...

(PLOVDIV TIP ÜNİVERSİTESİ)
KAAN ÜYÜR-deli_boy89@hotmail.com (30/06/2011 19:09)
Konu : TEŞEKKÜRLER
Mesaj : Merhaba adım Kaan.Ben Avrupa Birliği üyesi bir ülkede eğitim almak ve AB diplomasına sahip olmak istiyordum.Bu amaç doğrultusunda tercihim Bulgaristan oldu.Bu yola UNIVERSIUM & SORTUR ile çkmaya karar verdim.İnanın Bulgaristan da öğrenci işleri ile ilgilenen disiplinli, çalışkan ve saygınlığı olan bir şirket bulmak çok zor.Bana bu yolda yardımcı olduğu için UNIVERSIUM & SORTUR'a çok şey borçluyum. Tekrardan biz öğrenciler adına teşekkür ederim...
MEHMET EYYÜP METE-santorxxx@hotmail.com (30/06/2011 19:08)
Konu : TEŞEKKÜRLER
Mesaj : Universium & Sortur sadece Bulgaristan'a öğrenci getiren bir firma değildir. En zor zamanlarında onlarla birlikte olan öğrencilere aile ortamı yaratan bir markadır. Güven, dünyada ki en önemli kavramdır ve inanın bunu Universium & Sortur da rahatlıkla bulabilirsiniz..Universium & Sortur'un öğrencilerden tek beklediği şey başarıdır. Alacağımız diplomalarımızdır. Onlara verebileceğimiz en büyük referansımız diplomalarımızdır. Marmara Üniversitesi mezunu, ikinci üniversitesini okuyan bir öğrenci olarak ve toplam kalite yönetimini görmüş, analiz etmiş ve uygulamış biri olarak bu firmanın daha da gelişeceğini çok dahada büyüyeceğini şu anda görmekteyim. Bu ailede bulunmaktan sevinç ve gurur duymaktayım. Anlatılacak o kadar fedakarlıkları var ki bazen cümleler kafi olmaz... Bu yüzden Universium & Sortur ailesinden olmak büyük bir şanstır. Ayrıca her koşulda bu firmaya sonuna kadar kefil olabilecek kişilerden biriyim...!

(PLOVDIV TIP ÜNİVERSİTESİ)
MÜGE EVREN (30/06/2011 19:06)
Konu : YALNIZ DEĞİL, BİZ VARIZ BURADA AİLESİ OLARAK
Mesaj : Ben birçok öğrencinin aksine bu hiç bilmediğim ülkeye henüz yanlız geldim. Bana her '' yanlız mı geldin '' denildiğinde İhsan ağabey benden önce cevap verdi ; '' yanlız değil, biz varız burada ailesi olarak '' dedi. Alıştıktan, yurdu ev yaptıktan sonra bu ziyaretler azaldı. Hayırsızımdır biraz, buna rağmen her ihtiyacım olduğunda İhsan ağabeyi aradım ve hiçbir zaman çevirmedi. Eğer benim gibi tek vatandaşsanız, kime güveneceğinizi bilmek çok zor oluyor. Ben okul hakkında karar vermeme yetecek bilgi ararken, Sortur' dan Resul bey buldu beni. Bitmek bilmeyen sorularımı bıkmadan yanıtladı. Geldiğimde her şey söylediği gibiydi. O olmasaydı internetten, Bulgarsitan' la bulabildiğim yorumların hepsi; diskolar, kızlar ve rüşvetlerle ilgiliydi. Bence Plovdiv, çevre güvenliği ve kısa ulaşım imkânları ile öğrenciler için ideal bir şehir. Derslere gelir, bu işi ciddiye alır ve gerçekten çalışırsanız, başarırsınız !!!
BERRİN HİTİT (30/06/2011 19:03)
Konu : ÇOK KISA SÜREDE VİZEM ÇIKTI
Mesaj : Merhaba arkadaşlar, adım Berrin Hitit. Bulgaristan'a gelmeye karar verdiğimde internette şirket ararken Universium / Sortur ile karşılaştım. İstanbul'daki merkez ofisin numarasını alıp aradım. İlk Birsen hanımla konuştum. Daha sonra yüz yüze görüştük. Gittiğimde merak ettiğim her soru tek tek cevaplandı ve bu benim için çok önemliydi. Bütün işlemlerim eksiksiz tamamlandı. Çok kısa sürede vizem çıktı. Bulgaristan'a geldim, geldiğim sabah beni İhsan ağabey karşıladı. Üniversite kaydım, yurt işlemlerim geldiğim gün tamamlandı.

Universium / Sortur bizim her türlü işimizle ilgileniyor. Bize ailemizi aratmadığı için Universium / Sortur ailesine çok teşekkür ederim.
OZAN YILMAZ-ozan_ylmz315@hotmail.com (30/06/2011 19:01)
Konu : NEDEN UNIVERSIUM, NEDEN SORTUR ?
Mesaj : Neden Universium Neden Sortur ? Öncelikle Universium Türkiye'deki işlemleriniz için size yapılması gerekenden daha fazla yardımcı olduğu için, ben buradan kendi adıma Universium' un sahibi olan GÜLŞAH SOYKÖSE 'ye teşekkürlerimi iletiyorum. Şimdi Universium' un Bulgaristan kanadı olan Sortur' dan size bahsetmek isterim. Siz çok iyi İngilizce biliyorsunuz veya bilmiyorsunuz, farklı bir ülkede olduğunuz için sizin istemlerinizin dışında olaylar gelişecektir ve size yardım edecek birilerine ihtiyaç duyacaksınız işte tam burada Sorturla çalışmanız için bir neden doğacaktır. Sortur ailesi sizi sadece bir öğrenci olarak değil ailesinden birisi kabul edeceğinden şüpheniz olmasın ve bende bir Sortur’lu olarak öncelikle yukarıda saydığım ihtiyaçlarınızı gidermek için ellerinden gelenin en iyisini yapan Seda Güneş ve İhsan Bozkurt'a teşekkürlerimi iletirim. Ve sonrada bizi ailesinden ayrı görmeyen İhsan amcamıza (İHSAN BOZKURT)ve Seda ablamıza (SEDA GÜNEŞ)çok teşekkür ederiz...

(SOFYA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ)
HAMDİ OSMAN BİLGİLİ (30/06/2011 18:56)
Konu : HATTA BEN BİLE BAZEN ŞAŞIRMAKTAYIM
Mesaj : Universium / Sortur yardım olarak elinden geleni yapıyor. Hatta ben bile bazen şaşırmaktayım. Öğrencilerin işleri için çok fazla koşuşturup, çok yoğun bir tempoyla çalışıyorlar. Burada dil bilmemenin meydana getirdiği problemler olsun, sağlık sorunları, yaşanan olumsuzluklar, prosedürler, yapılması gereken her şey her konuda Universium / Sortur yardımcı olacaktır. Bulgaristan'a gelip, sorunla karşılaşmadığım için çok memnunum.

Universium / Sortur'a teşekkürlerimi iletiyorum.

(SOFYA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ)
SÜLEYMAN ALTUNTAŞ-suleyman_altuntas@windowslive.com (30/06/2011 18:40)
Konu : EN UFAK BİR SIKINTIMIZDA BİLE YARDIMCI OLDULAR
Mesaj : Sınav sonuçlarından sonra babam; "seni Bulgaristan'a okumaya göndereyim mi?" diye sordu. Biliyorum ki Türkiye de hem sınavı kazanmak hem de okumak kolay bir şey değil. Bende bu yüzden kabul ettim. İyi ki de etmişim diyorum şimdi. Buraya gelmeden önce kafamda çok soru vardı. Bilmediğim bir ülke sonuçta. Ama UNIVERSIUM/SORTUR sayesinde Bulgaristan'a geldiğimde kafamda hiç bir soru ya da sıkıntım kalmadı. En ufak bir sıkıntımızda bile yardımcı oldular. Buraya başka firma ile gelip de mağdur durumda olan çok arkadaşımız oldu. O yüzden buradaki "Seda Ablanın", "Semiha Ablanın" ve "Svetla Ablanın" haklarını ödeyemeyiz. Buraya gelmeyi düşünen arkadaşlar varsa ben UNIVERSIUM/SORTUR diyorum.
BULGARİSTAN DA EĞİTİM UNİVERSİUM/SORTUR’DAN SORULUR...

(SOFYA LÜBEN KARAVELOV YÜKSEK İNŞAAT ve MİMARLIK ÜNİVERSİTESİ)
ERHAN GEZER-erhan_gezer@hotmail.com (30/06/2011 18:38)
Konu : SÖZ VERDİKLERİNİ YERİNE GETİRİYORLAR
Mesaj : Merhaba arkadaşlar Türkiye’de bir Üniversite kazanamamış olmam, büyük bir hayal kırıklığı yaşattığını sanıyordum fakat yanılmışım. Bulgaristan Üniversitelerini tanıyıncaya kadar. Haddinden fazla araştırma yaptım ve benim için uygun olanın Universium Danışmanlık Şirketi olduğuna kanaat getirdim. Bunda kesinlikle haklı çıkmışım. Söz verdiklerini yerine getiriyorlar. Beni en çok etkileyen yanları, İstanbul'dan otobüse bindim bir arkadaşımla birlikte. İkimizde Bulgaristan hakkında somut olarak hiçbir şey bilmiyoruz, konuştuğu dillerine kadar o derce düşünün. Otobüs bizi Plovdiv otogarına bıraktı, danışmanımız sabahın köründe bizi alıp, ofisine götürdü. O gün içerisinde okul, yurt işlemlerimiz bitmişti ve derse girmiştik. Açıkçası ben bunları ummuyordum, bu kadar hızlı gelişeceğini düşünmüyordum. Sortur’lu olmak bazı durumlarda size birçok avantaj sağlayacaktır bunu da danışmanlık şirketini seçerken göz önünde bulundurursanız iyi olur.

(PLOVDIV TIP ÜNİVERSİTESİ)
ALİ BEZCİ- batarist_26@hotmail.com (30/06/2011 18:34)
Konu : BUNUN İÇİN ONLARA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM
Mesaj : Ben Ali Bezci. Sofya Teknik Üniversitesi'nde okuyorum. Universium / Sortur'la kendime yurt dışında üniversite ararken tanıştım. İlk zamanlar bazı tedirginliklerim vardı ama buradaki danışmanlar bizimle çok iyi ilgilendiler ve hala da ilgileniyorlar. Bunun için onlara çok teşekkür ederim...

(SOFYA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ)
ÖZGÜN BULUT-asasin_hellstar@hotmail.com (30/06/2011 18:33)
Konu : ŞUANDA BİLGİSAYAR MÜHENDİSİ OLMAK İÇİN HAZIRLANIYORUM
Mesaj : ÖSS başarısızlığından sonra tanıştım Universium / Sortur' la. Yeni bir sınav hazırlığına halim kalmamıştı. Artık askere gitmeye, askerden sonra da milyonlarca işsizden biri olmaya hazırlanıyordum. Şuanda ise Bilgisayar Mühendisi olmak için hazırlanıyorum. Universium / Sortur insanın hayatını bu derece değiştirebiliyor işte.

Teşekkür ederim Universium / Sortur

(SOFYA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ)
RUKİYE ÜNAL-ruki_ssss@hotmail.com (30/06/2011 18:28)
Konu : BURAYA GELİRKEN ONLARA GÜVENEBİLİRSİNİZ
Mesaj : Merhabalar; Sofya' ya gelmemin amacını hiç düşünmemiştim. Buraya gelmem o kadar kolay olmadı. Herkes gibi zorluklarla karşılaştım. Sofya'da tanıdığım hiç kimse olmadığından, hep başım sıkıştığında Seda ablayı aradım :) Hiçbir zaman beni başından savmaya çalışmadı. Seda abla yoksa Semiha, Semiha abla yoksa Svetla vardı hep yanımda. Sadece okul problemlerimle değil, derslerimle ya da yurdum için kafalarını yormadılar. Bunun yanında özel hayatımda da yanımdaydılar. Ağladığım zaman, güldüğüm zaman… Dertlerimi dinlediler, yapabilecekleri en mantıklı konuşmaları yaptılar benimle. Şuanda da Sofya'da Tıp Üniversitesi dil hazırlık bölümünde okuyorum ve eminim ki sadece bu yıl değil, ileriki zamanlarda da benimle ilgilenecekler. Buraya gelirken onlara güvenebilirsiniz !

(SOFYA TIP ÜNİVERSİTESİ)
ONGUN ŞAHİN (30/06/2011 18:19)
Konu : GÜZEL BİR KARİYER VE PARLAK BİR GELECEK İÇİN BULGARİSTAN
Mesaj : Herkes kendi geleceği için en iyisini yapmaya çalışıyor. Maalesef Türkiye şartlarında bu mümkün değil. Türkiye'de birçok üniversite kazanmama rağmen, yurdumun geleceğini pek iç açıcı görmediğimden, uzun süreli araştırmalarım sonunda, güzel bir kariyer ve parlak bir gelecek için Bulgaristan'ı seçtim. Ama profesyonel bir danışmanlık almam gerekiyordu. Birkaç firma ile temasım sonucunda, en iyisi ve en güvenirliğinde, kanaat kıldığım Universium / Sortur'u seçtim. Bulgaristan'a geldikten sonra da her konuda 'sağlık, okul, yurt' mükemmel iş bitirirliğiyle doğru bir seçim yaptığıma karar verdim. Doğru seçimler, sizi başarıya götürür. Doğru seçimler ise, doğru insanlarla gerçekleşir. Hiç düşünmeden Universium / Sortur'la temasa geçin ve içiniz rahat bir şekilde Bulgaristan'a geleceğiniz günü bekleyin.

Universium / Sortur'la sıcak aile ortamı bulacaksınız.

(SOFYA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ)
UTKU ŞEN-supeerb@hotmail.com (30/06/2011 18:17)
Konu : TEŞEKKÜRLER
Mesaj : Universium / Sortur' la gelmek büyük bir ayrıcalıktır. Burada her işinizle ilgileniyorlar ve yalnız olmadığınızı hissediyorsunuz.

(SOFYA TIP ÜNİVERSİTESİ)
DERVİŞ ÖZBEK-dogukan911@hotmail.com (30/06/2011 18:10)
Konu : AZMİN ELİNDEN HİÇBİR ŞEY KURTULAMAZ
Mesaj : Yeni doğmuş bir çocuğu düşünün, doğduğunda ne biliyorsa, bende Bulgaristan’a geldiğimde Bulgar dilini ve kültürünü o kadar biliyordum. Çok farklı bir dil ve farklı bir yer. Eğitim derseniz, bence zor ama azmin elinden hiçbir şey kurtulamaz. Sosyal ortam olarak da eğlenceli sayılır. Yeni kalkınan bir ülkeye göre zengin gibi. Yine de samimi olmak gerekirse, Türkiye'de okumak gibisi yok ama son çare olarak süper bir yer olduğunu söyleyebilirim. Gelecek arkadaşlara rahatlıkla ve samimiyetimle Univesium / Sortur'u tavsiye ederim.

SOFYA LÜBEN KARAVELOV YÜKSEK (İNŞAAT ve MİMARLIK ÜNİVERSİTESİ)
YUNUS EMRE ALTAY (30/06/2011 18:08)
Konu : BULGARİSTAN'A GELDİKTEN SONRA
Mesaj : Merhaba, ben Yunus Emre Altay. Bulgaristan da Sofya Teknik Üniversitesinde eğitim almaktayım. Bulgaristan'a geldikten sonra UNIVERSIUM & SORTUR bütün işlemlerimiz ile ilgilendi, ne olursa olsun yardımcı oldular.UNIVERSIUM & SORTUR'dan çok memnunum.

(SOFYA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ)
CİHAN AŞÇIELİ (30/06/2011 17:56)
Konu : HERŞEY BİR ANDA GERÇEKLEŞTİ
Mesaj : En büyük hayalim Tıp Fakültesi'nde okumaktı. Ama o kadar çabalamama rağmen kazanamadım. En sonunda okumayı bırakmayı bile göze almıştım. Bir gün Universium / Sortur'un bildirisini gördüm.' Bulgaristan'da puan şartı aramaksızın istediğin her bölümde okuma olanağı ' diye. Her şey bir anda gerçekleşti. Evraklarımı kısa sürede hazırladım ve Bulgaristan'a geldim. Kimseyi tanımıyordum. Hiçbir şey bilmiyordum dil konusunda. Adana'dan yola çıkmam ile derslerime başlayana kadar olacak her şey Universium / Sortur tarafından planlanmıştı. Bulgaristan'a ilk geldiğimde beni karşılayıp, yurda yerleştirip Sofya Medical Üniversitesini tanıtmasına kadar her şey ile ilgilendiler.

Teşekkürler

SOFYA TIP ÜNİVERSİTESİ
GÖZDE AK-gosdeak@hotmail.com (30/06/2011 17:51)
Konu : BU ÜLKEYİ AVANTAJLI BİR ŞEKİLDE KULLABANİLİRSİNİZ
Mesaj : Buraya gelmek, burada okumak istiyorsanız önce kendinize sonra Universium / Sortur'a güvenin ve asla ilk geldiğiniz gün dönmeyi düşünmeyin. Bu ülkeyi avantajlı bir şekilde kullanabilirsiniz. Alışmanızda Universium / Sortur her türlü desteği veriyor.

(SOFYA TIP ÜNİVERSİTESİ)
İSHAK ZİBEK-baran_zelal@hotmail.com (30/06/2011 17:49)
Konu : BİLGİM OLSAYDI DAHA ÖNCE GELMEK İSTERDİM
Mesaj : Bulgaristan'da okumaya başlamadan önce Türkiye'deki eğitim sisteminden bütün umudumu yitirdim ondan sonra da gelmeye karar verdim. Gelmeden önce aklımda çok soru işareti var. Geldikten sonra ilk birkaç gün fazla değil 1 hafta az biraz zorluk çektim. Ancak daha sonra her şey çok güzel ve çok kolay olmaya başladı. Burada olmaktan ve okumaktan çok mutluyum. Bilgim olsaydı daha önce gelmek isterdim. Bulgaristan'a Universium / Sortur şirketi ile geldiğim için kendimi ayrıca şanslı hissediyorum. Şirketin Sofya'daki görevlileri Seda ve Semiha hanıma ayrıca çok teşekkür ederim.

(SOFYA TIP ÜNİVERSİTESİ)
 1