• https://www.facebook.com/universium.com.tr/
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=https://wa.me/905558042871
  • https://www.instagram.com/universiumbg/
  • https://www.youtube.com/channel/UCrSnHuG647MiQYKxZyTds_w
BULGARİSTAN'DA EĞİTİM VE UNIVERSIUM EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Değerli Veliler, Sevgili Öğrenciler

Eğitimde amaç ailesine ve ülkesine karşı görev ve sorumluluklarının bilincinde özgür ve özgüveni olan 21. yy. yakışır bilgi çağı insanını yetiştirmektedir.
Ortalama bir hesapla Türkiye, nüfus artışından kaynaklanan yaklaşık her yıl 1.200.000 öğrenciye yeni okul binası yapmak, öğretmen istihdam etmek, araç-gereç temin etmek ve bütün bunlar içinde finansman ayırmak durumundadır. Ayrıca genç nüfusu ülkenin ihtiyaçları, hedefleri ve idealleri yönünde yetiştirmek içinde daha fazla kaynak ayırması gerekecektir. Kaldı ki eğitim sistemimizin icinde bulunduğu durum bütün bunları gerçekleştirmeye yetmemektedir. Ayrıca,
Türkiye bunca ekonomik sıkıntılarının yanında sahip olduğu sınırlı kaynakla, hem nüfus artışından ve genç nüfusun isteklerinden kaynaklanan problem ve ihtiyaçlara cevap bulmalı hem de eğitimin kalitesini bulunduğu noktadan daha yukarılara çıkarmaya çalışmak durumundadır.

Ülkemiz eğitim sisteminde gençlerimiz ortaokul yıllarından başlayarak önemli bir yarışa hazırlanmaktadırlar. Öğrenciler ÖSS sınav sistemine göre 2 saatlik zaman diliminde neredeyse 10 yıl boyunca öğrendiği konulardan sınava tabi tutulmaktadırlar. Maalesef bu yarış çoğu öğrencimizin hedefine ulaşamaması ile ya da istediği bölüme girememesi ile sonuçlanmaktadır. İstemediği bölümlerde eğitim alan öğrenciler; mezun olduklarında yine istemediği alanlarda çalışmak zorunda kalarak, geçimini sağlayabilmek için mutsuz bir hayata adım atmaktadırlar. Dolayısıyla genç nüfus kendine eğitim alabileceği başka bir ülke arayışına girmektedir.

Ebeveynlerde haklı olarak, maddi imkânları elverdiğince öğrenciyi yurt dışındaki bir başka üniversitede ama hiç olmazsa istediği bölümde okutarak manevi doyuma ulaşmayı hedeflemektedirler. İşte tam da bu noktada işin maddi boyutları devreye girmektedir. Öğrenci hem çok fazla gider oluşturmadan hem de iyi bir kariyere sahip olabileceği bir okulda eğitim almak istemektedir. Bu anlamda Bulgaristan; yurt dışı eğitim açısından, özellikle Avrupa Birliği üyeliğinden sonra gerek ekonomik gerekse eğitim anlamındaki avantajları açısından tercih edilebilirlikte diğer ülkelere oranla yükselişini hızlandırmıştır.

Bulgaristan’da eğitim almanın cazip tarafları öğrenci ve velileri etkilemektedir. Öğrenci Bulgaristan’da eğitim almaya kesin karar verdikten sonra iyi bir araştırma yapmak çabasına girmektedir ki bu gayet doğaldır. Çünkü yabancı bir ülkede nelerle karışılacağını bilmediği için kendisine yardımcı olması için, hali hazırda reklamları bulunan danışmanlık firmalarını aramaktadır. Aklına yatan, kendisine güven veren ya da referansları ile konuşulan firma ile anlaşma yapılırsa bu sayede öğrenci dilediği bölümde üstelik bütçesini sarsmayacak bir yabancı üniversitede eğitimini alabilecektir.
Sadece Bulgaristan’da eğitim üzerine görev yapan şirketlerimizin tecrübelerine istinaden, bu noktada maalesef birçok öğrencinin isteyerek yâda istemeyerek mağdur edildiklerini görmekteyiz. Eğitim Danışmanlığı mesleği tarafımızca, bu işi severek yapan bir ekip gerektirmektedir. Öğrenci ve velilere karşı samimi olmak, kendinizi onların yerine koyarak düşünmeyi gerektirir. Mesleğimizin önemli kısımlarından biri de; Bulgaristan’da alınacak eğitim seçeneklerinin çok alternatifli olduğu göz önünde bulundurulursa, öğrencilerimize en uygun olan okul ve bölüm seçiminde gereken titizliği göstermektedir.
Universium Eğitim Danışmanlığı olarak bizim için profesyonellik, kurallara uymak, disiplinli çalışmak ve tüm ekiple iyi bir iletişim içinde olmak her şeyden önemlidir. Universium Eğitim Danışmanlığı öğrencilere, sadece Bulgaristan üniversiteleri öğrenci yerleştirme programları sunmaktadır. Bunun sebebi; sadece iyi bildiğimiz, uzun yıllardır şirketlerimizin bulunduğu ve aktif olarak çalıştığımız bir ülkede eğitim danışmanlığı hizmeti vermeye karar vermiş olmamızdır.
Bulgaristan’da 15 yıllık turizm ve ticaret faaliyetleri tecrübemizden sonra; edinmiş olduğumuz iyi ilişkiler sayesinde, Bulgaristan üniversitelerinde görev yapan profesörler, eğitim görevlileri ya da dekan ve rektörlerden tarafımıza gelen öneriler ile Türkiye’den Bulgaristan’a öğrenci yerleştirme projemiz  2005 yılında başlamıştır.

Universium Eğitim Danışmanlığı olarak, öğrenci ve velilerimize her zaman en iyi hizmeti verebilmek, en doğru bilgiden faydalandırmak ve gelişmekte olan haberlerden en sıcağını vererek öğrencilerimiz için en doğru bölüm ve okula yerleştirme yapmak bu zamana kadar asli görevlerimiz içinde olmuştur. Bundan sonra da böyle olacaktır.


Etiketler: Bulgaristan Üniversitelerinde Eğitim, Bulgaristan üniversiteleri, bulgaristanda üniversite, Bulgaristan üniversiteler, Bulgaristan Eğitim, Bulgaristan'da eğitim, bulgaristan egitim, bulgaristanda egitim, bulgaristan universiteleri, bulgaristanda yaşam, bulgaristan vize, bulgaristan yatay geçiş, bulgaristanın yakınlığı, bulgaristan egitim avantajları, bulgaristanda universite egitimi, bulgaristan sofya teknik, bulgaristan gabrovo teknik, bulgaristan sofya tıp, bulgaristan varna tıp, bulgaristan varna teknik, bulgaristan egitim firmaları, bulgaristan yurt disi egitim danismanlik, bulgaristan danışmanlık, bulgaristanda yasam, bulgaristan yaşam, bulgaristan hakkında herşey, bulgaristan'da spor, bulgaristan yemekleri, mühendislik tamamlama 2011, gabrovo mühendislik tamamlama, sofya mühendislik tamamlama, muhendislik tamamlama programı, egitimde bulgaristan, egitimde bulgaristan, universium, universium danışmanlık, sortur, universium sortur, universium sortur danışmanlık,varna deniz harp akademisi, bulgaristan uzak yol vardiya mühendisliği, varna uzakyol vardiya mühendisliği, bulgaristanda lisans tamamlama, bulgaristan lisan tamamlama, bulgaristan myo mezunlarına müjde, bulgaristan'da lisans, bulgaristan üniversite eğitimi, bulgaristan master, bulgaristanda yüksek lisans, bulgaristanda tıp, bulgaristanda mühendislikler, bulgaristan mühendislik, bulgaristan eczacılık, bulgaristan hukuk, bulgaristan uluslar arası ilişkiler, bulgaristan gemi mühendisliği


  
4423 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın