• https://www.facebook.com/universium.com.tr/
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=https://wa.me/905558042871
  • https://www.instagram.com/universiumbg/
  • https://www.youtube.com/channel/UCrSnHuG647MiQYKxZyTds_w
Google'a Öner

VIDEO
MAKİNA VE GEMİ İNŞAATI MÜHENDİSLERİNE UZAK YOL VARDİYA MÜHENDİSLİĞİ EĞİTİMİ

VARNA DENİZ HARP AKADEMİSİ

MAKİNA ve GEMİ İNŞA MÜHENDİSLERİNE YÖNELİK UZAK YOL VARDİYA MÜHENDİSLİĞİ EĞİTİMİ

 

Program:

Universium & Sortur BG şirketleri işbirliği ile Bulgaristan Devlet Üniversitelerinden Varna Deniz Harp Akademisinde ilk kez uygulanacaktır. Programa kayıt ve danışmanlık işlemleri sadece Universium Eğitim Danışmanlık şirketine aittir.

Varna Deniz Harp Akademisi, Avrupa Üniversiteler Birliği  ( EUA ) üyeliğinin yanı sıra IMO ( Uluslararası Denizcilik Örgütü ) ve Dünya Denizcilik Üniversiteleri ( IAMU ) üyesidir. Üniversiteden mezun olan öğrenciler tüm dünya sularında mesleklerini yapabilmektedirler.

Programın Amacı:

“Makine ya da Gemi İnşa  Mühendisliği Fakültesi” mezunu olup kariyerlerini/ iş hayatlarını denizde devam ettirmek isteyen kişiler için, alınacak denizcilik fark dersleri eğitimi ile “Uzak Yol Vardiya Mühendisliği” yeterliliği alınması hedeflenmektedir. 

İngilizce Dil Yeterliliği:

Program İngilizce dilinde uygulanacağından katılımcıların ingilizce dil yeterliliğinin bulunması gerekecektir.
Katılımcıların ingilizce dil yeterliliğinin saptanabilmesi için Varna Deniz Harp Akademisinin İstanbul’da yapacağı İngilizce Dil Yeterlilik Sınavına tabi olmaları gerekecektir.

Sınav test usulü olup, geçer not 100 üzerinden 50 puan olacaktır. Sınavlarında başarısız olan katılımcılar için eğitim takviminde belirtilen tarihlerde ikinci bir dil yeterlilik sınavı ya da Hızlandırılmış İngilizce Yeterlilik Kursu düzenlenecektir. 

Eğitim Takvimi:

Program 3 Ekim’de başlayacak olup, 4 Haziran’da sona erecektir. Şubat ayında sömestre tatili olup, resmi tatiller ve bayramlarda tatil uygulanacaktır.

Programa Kabul ve Eğitim:

Programa katılabilmek için Makine ya da Gemi İnşa  Mühendislik Fakültesi mezunu olmak ve herhangi bir sağlık problemi olmamak yeterlidir.
İlgili bölüm mezunu kişiler almış oldukları “Makine Mühendisliği ve Gemi İnşa Mühendisliği”  derslerine ek olarak alınacak olan “Uzak yol Vardiya Mühendisliği” fark dersleri ile eğitimlerini tamamlayacaklardır.
Eğitim dili İngilizce olup, program fark ders eğitiminin alınması ile 2 eğitim dönemi (toplam 9 ay ) devam mecburiyeti ile uygulanacaktır.
Programın eğitim ücreti 3000 Euro olarak üniversite tarafından ücretlendirilmiştir. Eğitim ücretleri üniversiteye makbuz karşılığında ödenmektedir.

Staj ve Ehliyet Sınavları:

Katılımcılar eğitimlerini tamamladıktan sonra Uzak Yol Vardiya Mühendisliği sınavlarına girebilmek için gerekli olan 12 aylık staj eğitimlerini tamamlayacak, staj süreçleri tamamlandıktan sonra ise gerekli evraklarını Bulgaristan Denizcilik Müsteşarlığına sunarak ehliyet sınavlarına girmeye hak kazanacaklardır.
“Bulgaristan Devleti Denizcilik Müsteşarlığı” yabancı öğrenciler için liman cüzdanı ( Ehliyet ) sınavlarını İngilizce dilinde uygulamaktadır. Sınavlarında başarılı olan katılımcılar “Uzak Yol Vardiya Mühendisi“ yeterliliği sahibi olacak, tüm dünya denizlerinde mesleklerini yapabileceklerdir.
Bulgaristan’dan alınacak olan ehliyet ile tüm Yabancı Bayraklı gemilerde çalışabilen mezunlar, dilerlerse Türkiye Cumhuriyeti Denizcilik Müsteşarlığı’na da ehliyetlerini tanıtabilmektedirler. Ülkemiz Denizcilik Müsteşarlığı yapılmış olan ikili anlaşmalar ve Varna Deniz Harp Akademisinin IMO üyesi olması sebebi ile Bulgaristan Devleti ve Üniversitelerini tanımakta olup, alınacak ehliyetleri de onaylamaktadır.

Konaklama:

Program katılımcıları eğitim süreçleri boyunca üniversite yurtlarından faydalanabilecekleri gibi, üniversite civarındaki otellerden uygun fiyatlı olanlar ile anlaşma yapılarak konaklama ihtiyaçlarını giderebileceklerdir.

 

Alınacak Dersler:

 

CONTENTS 

 

 

 

ACADEMIC HOURS

ECS

TRAINING AREA

Total

Lectures

Exercises

1

Maritime English

75

45

30

5

2

Maritime Safety including:

- Proficiency in Personal Survival Techniques;

- Fire Prevention and Fire Fighting;

- Elementary first Aid;

-Personal Safety and Social Responsibilities.

Corresponding certificates issued

90

60

30

6

3

Introduction to Marine Engines. Diesel Engines

60

45

15

4

4

Ship Auxiliary Machinery and Systems

60

45

15

4

5

Ship Maintenance and Repair

60

45

15

4

6

Maritime Law

30

30

 

2

7

Ship Construction and Stability

45

30

15

3

8

International Maritime Conventions

15

15

 

1

9

Systems for Quality Control and Safety Management

15

15

 

1

10

Automation of Ship Power Plant

15

15

 

1

11

Electronic Equipment and Control Equipment.

Operation and Maintenance

30

15

15

2

12

Controlling the Operation of the Ship

30

30

 

2

13

Electrical Machines and Apparatus

30

15

15

2

14

Electrical Equipment and Automatic Control

45

30

15

3

15

Simulator Training  (week 21)

30

 

30

2

 

 TOTAL: 

630

435

195

42

 

 


Etiketler: Bulgaristan Üniversitelerinde Eğitim, Bulgaristan üniversiteleri, bulgaristanda üniversite, Bulgaristan üniversiteler, Bulgaristan Eğitim, Bulgaristan'da eğitim, bulgaristan egitim, bulgaristanda egitim, bulgaristan universiteleri, bulgaristanda yaşam, bulgaristan vize, bulgaristan yatay geçiş, bulgaristanın yakınlığı, bulgaristan egitim avantajları, bulgaristanda universite egitimi, bulgaristan sofya teknik, bulgaristan gabrovo teknik, bulgaristan sofya tıp, bulgaristan varna tıp, bulgaristan varna teknik, bulgaristan egitim firmaları, bulgaristan yurt disi egitim danismanlik, bulgaristan danışmanlık, bulgaristanda yasam, bulgaristan yaşam, bulgaristan hakkında herşey, bulgaristan'da spor, bulgaristan yemekleri, mühendislik tamamlama 2011, gabrovo mühendislik tamamlama, sofya mühendislik tamamlama, muhendislik tamamlama programı, egitimde bulgaristan, egitimde bulgaristan, universium, universium danışmanlık, sortur, universium sortur, universium sortur danışmanlık,varna deniz harp akademisi, bulgaristan uzak yol vardiya mühendisliği, varna uzakyol vardiya mühendisliği, bulgaristanda lisans tamamlama, bulgaristan lisan tamamlama, bulgaristan myo mezunlarına müjde, bulgaristan'da lisans, bulgaristan üniversite eğitimi, bulgaristan master, bulgaristanda yüksek lisans, bulgaristanda tıp, bulgaristanda mühendislikler, bulgaristan mühendislik, bulgaristan eczacılık, bulgaristan hukuk, bulgaristan uluslar arası ilişkiler, bulgaristan gemi mühendisliği

 


  
5443 kez okundu