Google'a Öner

VIDEO
LİSANS TAMAMLAMA PROGRAMI

Universium ve Sortur şirketleri işbirliği ile Gabrovo Teknik Üniversitesi ve Plovdiv Gıda Teknolojileri Üniversitesi,Sofya Teknik Üniversitesi,Varna Free Üniversitesi, ile yapılan anlaşma sayesinde, Türkiye'de 2 yıllık Meslek Yüksek Okulu mezunu öğrenciler eğitimlerini 4 yıllık lisans eğitimine tamamlayabilecekler.  Gabrovo Teknik Üniversitesi; Makine, Bilgisayar Sistemleri ve Teknolojileri, Elektroenerji ve Elektrik Tesisatı, Endüstri Mühendisliği, Elektronik, Tekstil Tekniği ve Teknoloji bölümlerinde, Plovdiv Gıda Teknolojileri Üniversitesi ise; Gıda Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstriyel Management, Turizm, Bilgisayar Sistemleri ve Teknolojileri,  Sofya Teknik Üniversitesi, Makina,Elektrik,Mekatronik,Bilgisayar ,Telekominikasyon ve Lojistik mühendisligi,Varna Free Üniversitesi,İnşaat Mühendisligi ve Mimarlık, alanlarında lisans tamamlama eğitimi vermeye 2010 - 2011 eğitim yılında başlamışlardır. Lisans tamamlama programı sadece Universium Eğitim Danışmanlığı vasıtasıyla Gabrovo Teknik Üniversitesi ve Plovdiv Gıda Teknolojileri Üniversitesi,Sofya Teknik Üniversitesi ve Varna Free Üniversitesi'ne kayıt olan öğrenciler için geçerli olacaktır.

LİSANS TAMAMLAMA PROGRAMI


Türkiye'de 2 yıllık Meslek Yüksek Okulu mezunları için geliştirilen bu programda Bulgaristan Üniversiteleri tarafından fark dersler belirlenip , 2 yıllık alınan eğitimin 4 yıllık lisans eğitimine tamamlanması amaçlanır.

EĞİTİM DİLİ VE HAZIRLIK SINIFI 

Lisans tamamlama programlarına katılacak olan öğrencilerin (seçilen bölümün eğitim diline göre) 1 yıl İngilizce veya Bulgarca olarak hazırlık eğitimleri verilecektir. Başvuru yapacak olan öğrencilerin, yıl kaybına uğramaması için hazırlık sınıfının ilk döneminde yoğunlaştırılmış yabancı dil eğitimi verilecek olup , ikinci döneminde ise öğrencinin fark dersleri de seçilen bölümün eğitim diline göre İngilizce veya Bulgarca olarak verilmeye başlanacaktır.

Hazırlık eğitimini başarıyla tamamlamayıp dil sertifikalarını alan öğrenciler, eğitimlerine 3. sınıftan devam edebilecekledir.

Yabancı dil yeterliliği bulunan öğrenciler, hazırlıktan muafiyet sınavına girerek sınavda başarılı olduğu takdirde lisans eğitimine başlayabilmektedirler. Hazırlık eğitiminde alması gereken fark dersler de 3. sınıf eğitim müfredatına eklenecektir.

Eğitime 3. sınıftan devam etme olarak adlandırılan lisans tamamlama programı , Türkiye'de aldığınız eğitimin müfredatına ve bu müfredatın Bulgaristan Üniversitelerindeki uyumuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Bazı üniversite ve bölümlerde, tercih edilen üniversiteye göre eğitim 2. veya 3. sınıftan devam edebilmektedir. Eğitimin 2. veya 3. sınıftan başlamasının belirlenmesi tamamen lisans tamamlama eğitimi alınacak olan üniversiteye bağlıdır.

TU GABROVO -  LİSANS TAMAMLAMA PROGRAMI BÖLÜMLERİ

Endüstri Mühendisliği , Makina Mühendisliği , Tekstil Mühendisliği , Bilgisayar Mühendisliği , Elektrik Mühendisliği , Elektronik Mühendisliği , Otomatizasyon Enformasyon ve Kontrol Sistemleri Mühendisliği , İletişim Araçları ve Teknolojileri Mühendisliği

Tüm bölümler TU Gabrovo tarafından İngilizce eğitim dilinde verilebilmektedir.

GIDA TEKNOLOJİLERİ ÜNİVERSİTESİ -  LİSANS TAMAMLAMA PROGRAMI BÖLÜMLERİ

Gıda Mühendisliği ( Bulg. ), Endüstri Mühendisliği ( Bulg. ), Endüstriyel Management ( Endüstri Mühendisliği İşletmeciliği ) ( İng.) , Bilgisayar Sistemleri ve Teknolojileri ( İng. ) , Turizm ( İng.)

SOFYA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ - LİSANS TAMAMLAMA PROGRAMI BÖLÜMLERİ

Makina Mühendisligi (İng.) Elektrik Mühendisligi (İng.) Mekatronik (İng.) Bilgisayar Mühendisligi (İng.) Telekominikasyon (İng.) Lojistik Mühendisligi (İng.)

VARNA FREE ÜNİVERSİTESİ-LİSANS TAMAMLAMA PROGRAMI BÖLÜMLERİ

İnşaat Mühendisligi (İng.) Mimarlık (İng.)

KAYIT İÇİN GEREKEN BELGELER

Lisans tamamlama programına kayıt olmak isteyen öğrenciler, kayıt için gereken belgeler bölümümzdeki evraklara ek olarak aşağıdaki belgeleri de ilave etmeleri gerekmektedir. 

1.) Mezun olunan meslek yüksek okulundan alınacak olan ders notlarını gösteren transkript belgesi ( apostil mühürlü ) 

2.) Mezun olunan meslek yüksek okulundan alınan diplomanın orjinalı ( noter tasdikli ve apostil mühürlü )

ÜCRETLER

Sadece Universium Eğitim Danışmanlığı vasıtasıyla geliştirilen lisans tamamlama programına dahil olan öğrenciler, 
Gabrovo Teknik Üniversitesi ve Plovdiv Gıda Teknolojileri Üniversitesine lisans ücreti dışında ayrıca bir ücret ödemeyeceklerdir. İnternet sitemizin Gabrovo Teknik Üniversitesi ve Plovdiv Gıda Teknolojileri Üniversitesi'ne ait sayfasında yayınlanan lisans ücretleri, bölümlere göre ayrılmıştır. Aynı ücretler lisans tamamlama programına katılacak olan öğrenciler için de geçerli olacaktır.


Üniversitelerin eğitim ücretleri aşağıdaki gibidir ;

Gabrovo Teknik Üniversitesi

Hazırlık Eğitim Ücreti: 2000 Euro    Hazirlik muafiyet sinavi : 750 Euro
Lisans Tamamlama Eğitim Ücreti: 1500 Euro ( somestre)

Plovdiv Gıda Teknolojileri Üniversitesi

 

Hazırlık Eğitim Ücreti: 2500 Euro
Lisans Eğitim Ücreti: 1500 Euro (somestre)

DİĞER ÜCRETLER

Gabrovo Teknik Üniversitesi ve Plovdiv Gıda Teknolojileri Üniversitesi'nin lisans öğrencilerine sağladığı yurt imkânlarından lisans tamamlama öğrencileri de aynı şekilde faydalanabileceklerdir. Aylık yurt konaklama bedeli kişi başı 90 euro'dur.

Gabrobo Teknik Üniversitesi sayfasına ulaşmak için tıklayınız.

Plovdiv Gıda Teknolojileri Üniversitesi sayfasına ulaşmak için tıklayınız.


Etiketler: Bulgaristan Üniversitelerinde Eğitim, Bulgaristan üniversiteleri, bulgaristanda üniversite, Bulgaristan üniversiteler, Bulgaristan Eğitim, Bulgaristan'da eğitim, bulgaristan egitim, bulgaristanda egitim, bulgaristan universiteleri, bulgaristanda yaşam, bulgaristan vize, bulgaristan yatay geçiş, bulgaristanın yakınlığı, bulgaristan egitim avantajları, bulgaristanda universite egitimi, bulgaristan sofya teknik, bulgaristan gabrovo teknik, bulgaristan sofya tıp, bulgaristan varna tıp, bulgaristan varna teknik, bulgaristan egitim firmaları, bulgaristan yurt disi egitim danismanlik, bulgaristan danışmanlık, bulgaristanda yasam, bulgaristan yaşam, bulgaristan hakkında herşey, bulgaristan'da spor, bulgaristan yemekleri, mühendislik tamamlama 2011, gabrovo mühendislik tamamlama, sofya mühendislik tamamlama, muhendislik tamamlama programı, egitimde bulgaristan, egitimde bulgaristan, universium, universium danışmanlık, sortur, universium sortur, universium sortur danışmanlık,varna deniz harp akademisi, bulgaristan uzak yol vardiya mühendisliği, varna uzakyol vardiya mühendisliği, bulgaristanda lisans tamamlama, bulgaristan lisan tamamlama, bulgaristan myo mezunlarına müjde, bulgaristan'da lisans, bulgaristan üniversite eğitimi, bulgaristan master, bulgaristanda yüksek lisans, bulgaristanda tıp, bulgaristanda mühendislikler, bulgaristan mühendislik, bulgaristan eczacılık, bulgaristan hukuk, bulgaristan uluslar arası ilişkiler, bulgaristan gemi mühendisliği


  
7411 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın